Jump to content

m@dd forum

Take a moment to join us, we are waiting for you.

sly

Drivere- Drivere - Drivere

Recommended Posts

3 Pasi in gasirea driverelor:

 

PASUL 1: Pe internet sunt o multime de programe de informare asupra computerului, sau pe scurt : infopc-uri, care ofera informatii foarte detaliate despre sistemul pe care este instalat.

Cel mai cunoscut este Aida32, care pe langa informatii despre sistem va ofera si link-uri catre site-uri cu drivere pt. fiecare componenta in parte. Pe internet poate fii gasit si are aprox 5 MB in marime.

(Personal recomand acest soft GRATUIT)

Al doilea soft din top ar fii NSSI.EXE care este un program destul de mic ( incape pe o discheta) si ruleaza in DOS, deci nu aveti nevoie de Windows pt. rulare. Folositi acest soft GRATUIT doar pt. a afla ce fel de Chipseturi are Sistemul. Acest program este cam prostut si nu poate identifica componente noi, dar merita sacrificat o discheta pt. ea :

######://######.navsoft.cz/nssi058.exe

 

PASUL 2: Dupa ce ati aflat modelul precis al componentei la care cautati driver dati o cautare in ######.google.com, cu siguranta in cateva secunde veti gasi driverul cautat.

 

PASUL 3: Dupa ce ati gasit driverele , instalati-le ,si va recomand sa faceti o copie pe un CD, sau sa le tineti pe un Memory-Stick.

 

Pt. link-uri catre drivere puteti folosi si site-ul nostru : ######://######.pcmadd.com/download.htm

 

SUCCES !

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. am si eu nevoie de un driver pentru o placa video wildcat II 5110, produsa de 3dLabs. placa se afla pe un sistem dell precision 530 achizitionat de la pcmadd. ideea e ca eu am gasit cateva drivere pe net, dar imi arata placa cum ca nu ar avea accelerare 3d. adica nu o pot folosi in jocuri. astept raspuns, multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna,Placa video wildcat II 5110 este o placa grafica profesionala si la fel ca si placile Fire GL2, sunt facute pt. design profesional si nu pt. randare 3D.Daca totusi vrei driverul scrie-mi un mail si ti-l trimit : sly@pcmadd.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...