Jump to content

m@dd forum

Take a moment to join us, we are waiting for you.

Sign in to follow this  
Profesoru'

Afacere sau nu cu calculatoare

Recommended Posts

Ma tot bate gandul de cava vreme sa-mi deskid o firma de calculatoare , mai ales nevasta ma innebuneste cu asta B) . Multi " studenti " asambleaza acasa un sistem si poi incearca sa-l vanda intr-un ziar local , de fapt nu , intai dau anunt pentru el si apoi cand au clientul incearca sa-l duca cu presul cateva ore si fug dupa componente sa-l asambleze , si asta e valabil si pentru destule firmulite de pe piata romaneasca care din lipsa de surse financiare lucreaza cu avansul clientului si pe baza avansului incearca sa ingramadeasca dupa ureche componente cat mai ieftine modelul universal NONAME cu sigla "made in Taiwan " , totul pentru a obtine un profit cat mai rapid si mai mare . Cum lucreaza un magazin de calculatoare , de unde luati cele mai ieftine componente , cum va alegeti furnizorul ... sunt intrebari la care sunteti invitati toti sa raspundeti si poate le dati un sfat bun celor ce fac primii pasi in acest domeniu .

Cum iau legatura cu marii distribuitori ?

Cum imii aleg angajatii ?

De ce credeti ca unii isi inchid sandramaua asa de repede ?

Mai e loc pe piata , nu sunt deja prea multi ?

 

 

Precizez ca am inceput si eu facand calculatoare pe masa din camin si acum lucrez la o firma unde ma ocup de reteaua lor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...