Jump to content

m@dd forum

Take a moment to join us, we are waiting for you.

Sign in to follow this  
inteleptu

Am un sistem care se reseteaza fara motiv

Recommended Posts

Desi am jurat anul trecut ca nu mai iau componente pc de la prieteni fara garantie de o luna am facut`o lata . Am luat un P4 la 1800 mhz compaq de la un prieten al unui prieten :angry: in carcasa tower cu o sursa atx . Eh de atunci numai probleme ! Calculatorul mi se reseteaza in timp ce lucrez aleator . Nu sunt habarnist in domeniu si am facut cam tot ce stiam . 1. Nu exista probleme cu sursa , am masurat chiar si tensiunile la iesire , e super ok .2. Procesorul nu se supraincalzeste .3. Sistemul e un brandname nu ar trebui sa se comporte ca un un jeg taiwanez , m-am uitat la toate componentele si sunt ok serii si producator .4. Am facut flash la bios si am setat default .. nimic. Dar dupa asta se reseteaza mai rar .Am incercat cu alte componente de la un prieten .. la fel .Acu ca sunt chiar curios accept orice sugestie si sunt dispus la orice "experienta" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna,Daca ne dai mai multe detalii privind conditiile in care se restarteaza, blue-screen sau pur si simplu.. ? te putem ajuta....Si mie mi sa intamplat...si se mai intampla... Problema poate fii de la : Windows XP + servicepack 2 in conflict cu driverele mele...Drivere neinstalate corect sau nu este driverul gresit...Trebuie cumva sa iti dai seama daca probelma vine de la hard sau soft....in orice caz, te rog sa ne dai mai multe date refeitor la restartare ca sa te putem ajuta..Cu stima,Gaspar Bela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verifica daca condesatorii din jurul procesorului sunt umpic bombatidaca da, va trebui sai schimbi(inlocuiesti de pe o alta placa de baza) dupa ce i-ai schimbat, nu o sa ti se mai reseteze! reclamatie!:::am cumparat de curand un sistem ibm pIII 900mhz de la duneavoastra....problema cu el a fost ideea de mai sus...va rog sa luati in considerare si aspectul acesta cand verificati sistemele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...