Jump to content

m@dd forum

Take a moment to join us, we are waiting for you.

Guest hari

dell studio 1735

Rate this topic

Recommended Posts

Guest hari

Am achizitionat un dell studio 1735 de la dumneavoastra in luna februarie. Orice varianta de windows incerc, i-mi apar niste liniute pe ecran de care nu scap decit daca setez rezolutia la cel mult 1024/768. Daca las rezolutia mai mare sau apar liniutele sau apare ecranul albastru care spune ceva de driverul video. Am incercat cu driverele de pe pagina web de la dell. La fel face. Sa fie defect chipul grafic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am achizitionat un dell studio 1735 de la dumneavoastra in luna februarie. Orice varianta de windows incerc, i-mi apar niste liniute pe ecran de care nu scap decit daca setez rezolutia la cel mult 1024/768. Daca las rezolutia mai mare sau apar liniutele sau apare ecranul albastru care spune ceva de driverul video. Am incercat cu driverele de pe pagina web de la dell. La fel face. Sa fie defect chipul grafic?

<{POST_SNAPBACK}>

Salutare,

 

Interesant caz. Nu am intalnit inca o astfel de problema la modelul Studio, orice este posibil. Poti sa afli cel mai bine daca este chip-ul video sau nu, daca il folosesti fara driver. Daca fara driver nu dai de nici o problema, atunci cu siguranta ca problema vine de la video.

 

Sunt nenumarate motive, care nu tin de partea Hardware a laptop-ului, care pot provoca asemenea reactii.

 

Contacteaza-ne cat de repede posibil, sa vedem cu ce te putem ajuta.

 

cu deosebita stima,

 

G.Bela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...