Jump to content

m@dd forum

Take a moment to join us, we are waiting for you.

Sign in to follow this  
alin

Dell 1330

Recommended Posts

Eu nu sunt un mare fan de laptop, am preferat intodeauna un sistem bine facut DELL ( poate sunt subiectiv ). Dar am avut nevoie de un laptop frumos, pentru o săptămâna la o prezentare, aşa că am decis a incerca noul Dell XPS 1330 ultraportable. M1330 vine in culorile "Crimson" rosu, "Tuxedo" negru sau "Pearl" alb. Eu am avut varianta pe negru. Procesor:Centrino Core 2 Duo Frecventa procesor (GHz):2.2 GHzCache procesor (KB):4 Mb - FSB (MHz):800 MhzHDD:160GB SATA - Memorie 2048 DDR II 6671 x Express Card Slot DVD-RWDisplay Diagonala LCD13.3hipset video:NVIDIA GeForce 8400M GS 128 MBTip memorie videoDedicatedChipset:Intel 965GMComunicatiiRetea:10/100 LANWirelessDell Wireless 1390 802.11b/g Dell TrueMobile 355 internal Bluetooth ModuleModem:56k ModemPorturi:2 x USB 2.0IEEE 1394aPort Ethernet RJ45 (10/100)Video: VGA, Video: HDMIMufe audio: intrare stereo &microfoane duale MultimediaAudioCamera web incorporataBaterie:6-cell 56WHr Li-Ion BatteryVorbim despre un ultraportabil cu greutate de 1.8 kg (baterie de 4 elemente) sau 2.1 kg (cu baterie de 8 elemente), dar care reuseste totusi să ofere o formulă tehnică foarte solidă. Pe platforma Intel Santa Rosa, M1330 include procesoare începând de la Core 2 Duo T7300 la 2GHz, de la 2 la 4 GB de memorie, hdd SATA de 160 GB dar pentru pretentiosi se poate opta pentru un SDD de 32 GB, WiFi super-rapid norma 802.11n, webcam inclus si iesire HDMI pentru televizoare cu înaltă definisie. Ecranul este un destul de clasic 13.1″ glossy cu rezolutia 1280×800 pixeli. Cea mai deosebită dotare tehnică rămâne însă placa video pe bază de nVIDIA GeForce Go 8400M GS care chiar dacă este dotată cu “doar” 128 MB RAM pur si simplu spulberă orice alt laptop la aceeasi categorie de greutate si de pret, singurele laptopuri mai bine dotate la capitolul grafică fiind alternativele la desktop cu ecrane de 17″ si greutate apropiată de 4 kg sau peste. Poti juca fluid pe laptop cele mai noi jocuri (cu condiția să diminuezi nivel setările de calitate). Bateria de 8 elemente tine peste 3 ore la vizualizarea unui DVD si cam 5 ore în regim de lucru office. Carcasa este frumoasă si inspiră un sentiment de soliditate. Tastatura este descrisă ca “superbă”, similară cu a unui ThinkPad. Recomandat : pentru orice !Pret : acceptabil la pcmadd.comPret/ Calitate : punctaj maxim :)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...