Jump to content

m@dd forum

Take a moment to join us, we are waiting for you.

Sign in to follow this  
Guest loft

Dell Vostro 1500 personalizat

Rate this topic

Recommended Posts

Guest loft

Buna ziua,

Intrucat am auzit numai cuvinte de lauda la adresa echipei PC Madd, intentionez ca urmatoarea achizitie de notebook sa o fac de la dumneavoastra. Si, dupa cautari pe site-ul acesta si altele (pentru informatii suplimentare), m-am oprit asupra unui Dell Vostro 1500. Vreau sa precizez dinainte ca bugetul pe care i l-am acordat acestui notebook este de aproximativ 2500 lei (+/- vreo 100 lei).

Si acum vin intrebarile:

 

- Se poate cumpara cu un HDD cat mai mic (de exemplu unul de 120GB)? (Oricum as vrea sa imi iau unul de-asta)

- Se poate alege o configuratie cu care sa contina :

Intel Integrated Graphics Media Accelerator X3100

15.4" Wide Screen WSXGA+ (1680x1050) TrueLifeTM (sau macar 15.4" Wide Screen WXGA+ (1440x900) TrueLifeTM )

9-cell 85WHr Li-Ion Battery (eventual chiar de 12 celule)

Dell Wireless 1505 Wireless-N Mini Card

Dell Wireless 355 Bluetooth® Module

Daca se poate, as dori sa aflu si un pret in lei (atat cat de precis il permite cursul leu/euro)

- Cireasa de pe tort ar fi un port HDMI, dar nu cred ca are vreunul din notebook-urile din aceasta zona de pret asa ceva.

 

Ca si completari:

ce urmaresc eu de la acest notebook este

- sa poata rula macar materiale video 720p, daca nu cumva chiar 1080p (15.4" Widescreen WUXGA (1920 x 1200) with TrueLife e disponibil doar la 1510, care nu are decat baterie de 6 celule)

- sa fie portabil si cu autonomie decenta (sub 3 kg si peste 3 ore)

- sa arate si sa functioneze ok (fara pixeli morti sau zgarieturi adanci)

 

Va multumesc anticipat!

 

PS: Undeva prin ianuarie am sa va fac o vizita (sunt din Tirgu Mures)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru putin mai mult decat ceea ce ati spus dvs ( aprox 2800 ron ) ati putea lua un XPS m1530 Core 2 Duo 1.8 care are HDMI. Ca informatie, dati un telefon inainte sa mergeti ca e posibil sa nu gasiti in stoc produsul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...