Jump to content

m@dd forum

Take a moment to join us, we are waiting for you.

frusciante19

ibm thinkpad//eroare crc

Recommended Posts

ba, io am sau am avut un thinkpad t20 si la un moment dat s-a hotarat sa se strice.adica imi da eroare si se blocheaza inainte de bootul de discheta/cd:"0175 CRC Error. Stop POST task."am-am documentat pe net si se pare ca e de la un chip eeprom.se pare ca folosind anumite montaje electronice si softuri de pe net, chipul poate fi reprogramat. Acuma, io vin si intreb- se merita? sau mai bine il vand pe componente baietilor de la madd?componente-proc intel 800 mhz-256 mb ram-dvd rom-hdd IBM dara 11 gb-placa lan-2 sloturi pcmcia-baterie suplimentara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna Prietene,Poate te pot ajuta eu cu un sfat. Cine stie poate l-am putea cumpara la un pret care nu ti-ar conveni. Dar asta nu ar fii frumos din partea noastra.Parerea mea este ca ar mai trebui sa ii dai o sansa laptopului sa iasa din aceasta " moarte clinica" . Poate ar trebui sa incerci sa ii faci un update de Bios. Nu ma pot pronunta, prea putine detalii, dar dupa cum stiu asta ar fii solutia.Am cautat pe un Forum Strain despre IBM, si se pare ca nu esti singurul cu aceasta problema. Din pacate alta solutie decat BIOS update nu am gasit.Sorry.P.S. daca reusesti sa scapi de eroare cu BIOS update te rog sa imi scrii aici pe forum.Mersi si Succes! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...